Rozdzielnice nn do stacji transformatorowych słupowych RS-C

Rozdzielnica słupowa typu RS jest elementem składowym słupowej stacji transformatorowej, przeznaczonym do rozdziału energii po stronie niskiego napięcia. Urządzenie to służy zasilaniu odbiorców o charakterze bytowo komunalnym i drobnych odbiorców przemysłowo-usługowych. Rozdzielnica umożliwia połączenie z siecią niskiego napięcia napowietrzną i kablową.


Budowa

Obudowa rozdzielnicy wykonana jest z blachy aluminiowej malowanej proszkowo lub z tworzywa sztucznego. Dwuspadowy daszek rozdzielnicy posiada sześć kominków pozwalających na wprowadzenie kabli lub przewodów do wnętrza. Obudowa posiada dwoje drzwi z zawiasami zewnętrznymi, wyposażone w zamek zamykany na kłódkę. Dzięki zastosowaniu uszczelnień labiryntowych obudowa jest szczelna bez potrzeby stosowania uszczelek gumowych.

Główne cechy rozdzielnicy RS-C

  • Rozdzielnica została przebadana w pełnym zakresie według najnowszej normy PN-EN 61439-1 która szczególny nacisk kładzie na bezpieczeństwo użytkowania.
  • W zależności od wymagań możliwe jest wykonanie rozdzielnic w nietypowych układach zarówno w części zasilająco-odpływowej, jak również pomiarowej.
  • Rozdzielnice cechują bardzo dobre właściwości mechaniczne obudowy, dzięki zastosowaniu specjalnych wsporników wewnątrz obudowy.
  • Przemyślana konstrukcja składa się z powtarzalnych elementów, co umożliwia wytworzenie części składowych.

Certyfikat

Rozdzielnice posiadają Certyfikat Zgodności jednostki akredytowanej: Instytutu Elektrotechniki w Warszawie.

Aktualności